Braided Rivers – Iceland

Birbiri içerisine geçmiş buzul sularının oluşturduğu bu örgü yapıyı yerden fark etmeniz neredeyse imkansız. Ama biraz yükseklik kazandığınızda bu görsel şölene ortak oluyorsunuz.

İzlanda’da çekilmiş çok fazla harika fotoğraf görebilirsiniz fakat bunların tam olarak nerede çekildiğini bulamayabilirsiniz. Ben de gezip gelmiş biri olarak çektiğim fotoğrafların çoğunun nerede çekildiğinden emin değilim. Çünkü orası doğanın içerisinde her hangi bir yer. Braided river yani örgü şeklindeki akar sular için de acaba dronu nereden kaldırsam diye oldukça kafa karışıklığı yaşadım. Ama şansıma 2 farklı noktadan oldukça güzel görüntüler aldım. İlki Diamond Beach’e 1 saat kala gördüğünüz bu tepenin hemen yanında.

 

2. si ise Seljalandsfoss şelalesini Hella yönünde geçtikten sonraki köprüydü. Hava yağmurlu ve fırtınalıydı ama yine de bu fotoğrafları kaçırmak istemedim ve riske girip dronu havalandırdım. Biraz tedirgin ve aceleci davranarak bir kaç poz yakalayıp hemen dronu indirdim.

Aslında bu görüntüleri nerelerde yakalayabileceğimi artık daha iyi anlayıp bir sonraki gezime çok güzel planlar yaptım. Umarım yakın zamanda onları da bu sayfada paylaşabileceğim.

Birhan Uğuz

Braided Rivers – Iceland” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s