Ubud Monkey Forest – Bali – Indonesia

Tarihte öyle bir an gelmiştiki; ortak atalarımıza göre farklı özellikler geliştirmemiz ve hayatta kalabileceğimiz topraklara yolculuk etmemiz gerekiyordu. Bu yolculuk önce 2 ayağımız üzerinde yürümeyi öğretirken çok uzun yıllar sonra da evrenin sırlarına ışık tutacaktı.

Avcı ve av olduğumuz dönemlerden modernleşmiş bireylere yaptığımız uzun yolculukta, genlerimizde taşıdığımız doğal olana özlem hissi fırsat buldukça bizleri doğanın tam kalbine ormanlara sürüklemektedir. Endonezya’nın Bali adası Ubud bölgesinde bulunan mistik Maymun Ormanları bu yolculukta bizlere ortak atalara sahip olduğumuz türlerle, ortak bir doğada buluşma fırsatı sunmaktadır.

2017 yılında yaptığım yolculukta maymunların hakimiyetindeki bu ormanda kuzenlerimizle ne kadar da ortak yanlarımız olduğunu yerinde görme fırsatı yakalamış oldum. Bir annenin kollarında sütünü içmeye çalışan yavru ve ailesini korumaya çalışan bir baba. Ne kadar da bizden ve huzurlu değil mi?

Bizler DNA’mızdaki küçük farklılıklar dışında aynıyız, biriz ve aynı ortak geçmişe sahibiz. Nereden geldiğimizi hatırlamak ve doğanın sizi ne kadar yansıttığını yerinde görmek adına Ubud Maymun Ormanları sizleri doğanın tam kalbine bir yolculuğa davet ediyor.

………………………………….

In the long journey we have made to the modernized people from the time we are hunters and hunts, the feeling of longing for the natural things we carry in our genes is drifting us into the forests at the very heart of nature.

Mystic Monkey Forests located in the Ubud region of Bali island of Indonesia offer a common meeting opportunity in this journey with species that we have common ancestors with us.

In the journey I made in 2017, I had the opportunity to see how common we are with our cousins in this forest, dominated by monkeys. A father who is trying to protect the young member of the family who tries to drink milk from his mother on her arms. How much it is us and peaceful.

We are the same, we have the same common past, except for the small differences in our DNA. In order to remember where we came from and see how nature reflects you, the Ubud Monkey Forests invite you to a full-hearted journey of nature.

Birhan Uğuz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s